Sprawdzamy najpopularniejsze aplikacje zakupowe na smartfona (Joom, Wish, Aliexpress)

Zakupy z Chin przez aplikacje

Wśród Polaków coraz bardziej popularne stają się aplikacje na smartfony, za pomocą których można robić zakupy bezpośrednio u chińskich producentów. Wiele osób decyduje się na kilkutygodniowe czekanie na wymarzony produkt głównie z tego względu, iż ceny są znacznie niższe niż w polskich sklepach.

Obecnie największe uznanie wśród klientów zyskują trzy aplikacje mobilne.

Jest to:

Oferują one szeroką gamę sklepów i ogromną ilość towarów w atrakcyjnych cenach. W związku z tym trzeba poświęcić trochę czasu, by znaleźć to co nas interesuje, jednak wiele osób sądzi, że warto. Chiny oferują darmowe wysyłki dla swoich klientów, jednak czas, jaki się na nie czeka, oscyluje czasem w okolicach nawet dwóch miesięcy. Nie odstrasza to jednak chętnych na zakup perełek w niewiarygodnie niskich cenach. Często te same produkty znalezione na polskich stronach aukcyjnych kosztują dwa, trzy razy więcej. Nietrudno więc zrozumieć, dlaczego te aplikacje zakupowe zyskują coraz większe grono odbiorców.

Aliexpress vs. Joom vs. Wish

Jeśli chodzi o zasady kupowania na tego typu stronach, jest to bardzo proste. Aplikacje z uwagi na naszą wygodę posiadają tłumaczenia w języku polskim, dzięki czemu możemy się po nich wygodnie poruszać. Istnieje opcja przypisania swojej karty kredytowej lub debetowej do konta założonego w aplikacji po to, by móc płacić za zakupy niemal jednym przyciskiem. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób ceniących swój czas i nielubiących wypisywania druczków lub danych do przelewu. Na Aliexpress aplikacja sama odlicza czas, jaki upływa od momentu wysłania przesyłki przez sprzedawcę. Po upływie danego terminu kupujący ma prawo zrezygnować z zakupu lu wydłużyć czas oczekiwania. W razie jakichkolwiek problemów ze sprzedającym istnieje opcja otwarcia z nim sporu i rozstrzygnięcia kłopotliwej sytuacji w dogodny dla nas sposób. Jak w większości sklepów, tak i tu możliwe są zwroty towaru.

Warto tu jednak wspomnieć, że niewiele osób chce z powrotem zwracać zakupiony towar aż do Chin. Wygodniej jest po prostu nietrafiony produkt odsprzedać komuś. W tym celu powstało wiele grup na portalach społecznościowych.

Kupując coś prosto z Chin, warto zwracać uwagę na dokładne opisy towarów. Szczególnie tyczy się to odzieży i obuwia. Dobrze jest pamiętać, że w Chinach rozmiary wyglądają nieco inaczej niż u nas. Aby zakupić odpowiedni produkt, warto się zmierzyć i porównać pomiary z tabelką, jaka jest dostępna u większości sprzedawców.

Zakupy prosto z Chin to ogromne udogodnienie dla osób lubiących robić zakupy z domu, bez konieczności stania w kolejkach i marnowania mnóstwa czasu na szukanie. Dużo łatwiej jest otworzyć aplikację i znaleźć pożądany produkt. Jest to o tyle przyjemniejsze, iż mamy świadomość oszczędzania i pieniędzy i czasu.

Fanatyk zakupów w chińskich sklepach internetowych. Maniak gadżetów i elektroniki, uwielbia pisać o ciekawostkach ze świata handlu.
Posts created 13

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top